#2 Recenzja – “Szybcy i wściekli 8”

szybcy_i_wsciekli_8_uniersal_pictures_pokazalo_oficjalne_zdjecie_pelnej_obsady_filmu_02Pierwszą część z tej serii widziałam chyba kilkanaście razy. Na siódmą część wybrałam się do kina. Teraz przyszła pora na ósmą i być może nadrobienie kilku poprzednich 😉

Kompletnie nie znam się na samochodach, ale nie zmienia to faktu, że uwielbiam szybkie i piękne auta. Nie oglądałam wszystkich części “Szybkich i wściekłych”, ale te filmy idealnie wpasowują się w moje upodobania.

Widać kolosalną różnicę pomiędzy pierwszą częścią a tą, która wyszła niedawno. To, co najważniejsze, czyli auta zostało. Jednak o wiele mniejsze znaczenie mają już wyścigi. Dużo bardziej liczy się akcja. Widać, że twórcom produkcji przestało zależeć na wiernym odtworzeniu rzeczywistości, a zaczęli się bawić, kreując nowy świat, w którym wszystko jest możliwe.

Fabuła filmu “Szybcy i wściekli 8” zaczyna się na Kubie, gdzie Dominic Toretto i jego żona Letty spędzają swój miesiąc miodowy. Sielankę przerywa pojawienie się tajemniczej kobiety o pseudonimie Cipher. Po spotkaniu z nią Dominic zdradza swoich przyjaciół i na jej zlecenie kradnie broń masowego rażenia. Niemal do samego końca nie wiadomo, co skłoniło go do takiej decyzji. I czy ostatecznie Toretto porzuci przyjaciół czy może stanie z nimi ramię w ramię żeby pokonać szemraną organizację, którą kieruje Cipher.

Reżyser filmu F. Gary Gray postanowił uczynić jego atutem całe mnóstwo widowiskowych scen i zwrotów akcji oraz miejsca, w których bohaterowie produkcji jeszcze nie byli. Mocną stroną filmu jest również ścieżka dźwiękowa, której można słuchać bez końca. Nie brakuje również poczucia humoru i zabawnych momentów, które wzbogacają fabułę.

W filmie oprócz stałej ekipy czyli między innymi Dwayne’a Johnsona, Vina Diesela i Kurta Russela wystąpiły takie gwiazdy jak Charlize Theron i Scott Eastwood.

Czy polecam film “Szybcy i wściekli 8”? Z całą pewnością. Czy obejrzę kolejną część? Jak najbardziej. Te, których nie oglądałam również postaram się nadrobić 😉

źródło zdjęcia: Universal Pictures

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s